copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od ponad 15 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie, sprawdzonej i regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

CZERWIEC – Pod żaglami Magellana

Któż nie lubi podróżować? Busem, pociągiem, statkiem czy samolotem... ale także palcem po mapie i na skrzydłach wyobraźni. Zwłaszcza te dwa ostatnie sposoby są dla nas niezwykle ciekawe, bo można z nich korzystać niezależnie od pogody, ograniczeń czaso-przestrzennych i... towarzystwa osób dorosłych. Jednak niezależnie od środka transportu i celu jaki wybierzemy – do każdej podróży, by była przyjemna i bezpieczna, trzeba dobrze się przygotować i spakować wszystkie potrzebne rzeczy. Niezbędne są też pewne umiejętności – jak chociażby rozpoznawanie kierunków czy odczytywanie informacji z mapy. Dlatego przez najbliższy miesiąc będziemy zdobywać geograficzną wiedzę i trenować globtroterskie sprawności. Może pomogą nam w tym spotkania ze współczesnymi podróżnikami-pasjonatami, którzy przyjmą zaproszenie do przedszkola, a może spotkania z Magellanem i Kolumbem, do których dotrzemy wehikułem czasu, by przekonać się jak oni przygotowywali się do swych dalekich wypraw. To co z pewnością łączy nas ze słynnymi podróżnikami, to ogromna ciekawość, chęć dotarcia tam, gdzie jeszcze nie byliśmy i odkrycia nowych szlaków – oczywiście spacerowych!

Czekają nas wycieczki bliższe – do naszych znanych już leśnych baz, ale i dalsze, do baz jeszcze nieodkrytych, którym nadamy dopiero nazwy! No i w końcu wycieczki całkiem dalekie – jak ta do Puszczy Niepołomickiej… A kto wie, gdzie jeszcze uda się nam zawędrować? A więc cała naprzód!

CEL WIODĄCY ROKU 2021/22

Jako hasło przewodnie Kangurowego Przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 wybraliśmy „NAUKOWY KALEJDOSKOP”. Kryje sie pod nimwspieranie rozwoju intelektualnego dzieci ze szczególnym akcentem położonym na edukację matematyczną.

Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji. W ciągu całego roku będziemy wszechstronnie wspomagać naturalny rozwój intelektualny Przedszkolaków, w każdym miesiącu inspirując się inną dziedziną nauki: matematyką, historią odkryć i wynalazków, techniką, chemią, fizyką i astronomią, biologią, ekologią i geografią. Stymulowanie myślenia dzieci w zakresie tych obszarów będzie realizowane w pracy naszego Przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne - programowe i dodatkowe, w trakcie pracy metodą projektów badawczych, a także poprzez codzienne spacery oraz dalsze wyprawy i wycieczki. Ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego mają również: zabawa dowolna inicjowana przez same dzieci, a także odwiedziny ekspertów, różnorodne warsztaty i akcje specjalne.

Naszym celem jest, by wszystkie wyżej wymienione działania, podejmowane w każdej z grup wiekowych, rozwijały u dzieci właściwości myślenia, będące charkterystycznymi „cechami badacza”. Możemy wśród nich wymienić: uważność, koncentrację, umiejętność dostrzegania i formułowania problemów, stawiania hipotez, umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków, precyzję, umiejętność pracy w zespole. Są to cechy potrzebne w edukacji szkolnej, a także w życiu codziennym i zawodowym człowieka dorosłego, dlatego warto stymulować je już od wieku przedszkolnego.

Zapraszamy zatem na NAUKOWY KALEJDOSKOP w Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl