copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od ponad 15 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie, sprawdzonej i regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

Cel wiodący roku 2020/2021

W roku szkolnym 2020 / 2021 celem strategicznym Naszego Przedszkola jest stymulowanie rozwoju różnych form dziecięcej ekspresji. Pragniemy stwarzać dzieciom okazję do lepszego poznawania siebie i innych, doceniania różnorodności, zdobywania pewności siebie i odwagi w autoprezentacji, a także rozwijania samodzielności. Próbując swoich sił w rozmaitych dziedzinach szukamy najlepszego sposobu na wyrażanie siebie, odkrywanie swoich mocnych stron i ukrytych talentów. Każdy miesiąc poświęcamy na przybliżenie dzieciom innego obszaru aktywności poszerzając w ten sposób ich zainteresowania, wzbogacając doświadczenia i stwarzając pole do swobodnej działalności twórczej. Bardzo pomocne będą w tym wizyty inspirujących gości – ekspertów, poszukiwanie wiedzy w książkach, świecie mediów, rodzinie, przedszkolne wernisaże, przedstawienia i rozmaite ekspresyjne akcje, do których będziemy w tym roku Państwa i Dzieci zapraszali.

WRZESIEŃ, poznaję moje Przedszkole i moją grupę, czyli ekspresja społeczna

Wszystko co dobre, szybko się kończy… więc i wakacje dla zdecydowanej większości z nas minęły nam dość szybko. Wróciliśmy uśmiechnięci, opaleni, z mnóstwem pomysłów w głowach i ciekawi jakie niespodzianki czekają na nas w przedszkolu. Pierwsze dni września spędzimy na wspominaniu wakacji, dzieleniu się przygodami, opowiadaniu o skarbach znalezionych w czasie letnich wypraw – tych bliskich i dalekich. Będziemy też dokładnie poznawać zakamarki naszych sal, ogrodu, oraz wyruszać na coraz dalsze spacery po okolicy. Ciekawe jakie nowe miejsca poznamy i odkryjemy? Ile kroków na spacerze zrobimy i kogo w okolicy spotkamy i co zobaczymy? Wrześniowe dni będą upływać nam również na przypominaniu sobie grupowych i przedszkolnych zasad oraz lepszym poznawaniu koleżanek i kolegów. Będziemy odkrywać łączące nas podobieństwa i różnice oraz zastanawiać się czy istnieje niezawodny przepis na przyjaźń. Kolejne dni przyniosą nowe wyzwania, które będzie łączyło hasło: współpraca! Spróbujemy udowodnić, że potrafimy błyskawicznie posprzątać zabawki, wspólnie usiąść w kole, stanąć w parach, a pociąg to pestka – nawet dla 3-latka!

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl