copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od 15 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie, sprawdzonej i regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

GRUDZIEŃ - OGIEŃ

Nadszedł grudzień – miesiąc, który kojarzy się z zapachem pomarańczy i cynamonu, ze smakiem pierników, a także z ubieraniem choinki i prezentami. To również czas, kiedy w szczególny sposób jesteśmy blisko, ciepło myślimy o innych, staramy się zrobić przyjemność tym, których kochamy i pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia a czasami po prostu tylko dobrego słowa. Grudzień, pomimo chłodu na zewnątrz i mroźnej pogody, kojarzy nam się z ciepłem. Nikogo zatem nie zdziwi fakt, że w tym miesiącu chcemy bliżej przyjrzeć się żywiołowi ognia. Zaczniemy od bardzo dosłownego rozumienia tego pojęcia – skąd wziął się ogień? Dlaczego, choć niebezpieczny, jest ludziom potrzebny? W jaki sposób można go rozniecić?  Następnie zajmiemy się bardziej metaforyczną stroną ognia – mówiąc o ognisku domowym, rodzinnym cieple, gorącym sercu i wreszcie... zimnych ogniach.  Nawiązując do tegorocznego celu strategicznego, postaramy się, aby wykonywane przez nas z Państwa pomocą ozdoby choinkowe były jak najbardziej ekologiczne. Co to znaczy? Inspiracją staną się rzeczy z pozoru „niepotrzebne” – kawałki sznurka, rolki po papierze toaletowym, puste opakowania, zakrętki, a także skarby znalezione podczas spaceru – gałązki, kamyki, szyszki… Postaramy się także „dać drugie życie” zabawkom, które z jakiegoś powodu przestały spełniać swoją rolę. Jak myślicie, do czego mogą na przykład przydać się zdekompletowane puzzle? Tym zajmiemy się podczas naszych przedświątecznych spotkań z Rodzicami.

CEL WIODĄCY ROKU 2019/2020

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2019/2020 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy "Świat pełen żywiołów", za którym to hasłem kryje się edukacja przyrodnicza i kształtowanie postawy proekologicznej.
Skoncentrowanie się na tym obszarze we wszystkich grupach przedszkolnych pozostaje w ścisłym związku zarówno z podstawą programową wychowania przedszkolnego, filozofią Kangurowego Przedszkola, jak i aktualną potrzebą przekazywania dzieciom wiedzy, kształtowania postawy i nawyków związanych z dbaniem o naszą planetę i odpowiedzialnością za jej przyszłość.
Przez cały rok będziemy rozbudzać nasze zaciekawienie światem przyrody, fascynację jego pięknem i różnorodnością, a poprzez obserwacje i doświadczenia będziemy się starali zrozumieć związki i zależności w nim występujące. Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą w czasie wycieczek i spacerów będziemy zastanawiać się, jak można o nią dbać i dlaczego należy to robić. Weźmiemy udział w rozmaitych akcjach, których nadrzędnym celem będzie pokazanie, że bardzo proste czynności (jak np. zbieranie baterii, oszczędzanie papieru, segregowanie śmieci czy zakręcanie wody podczas mycia zębów) mogą mieć duży wpływ na środowisko, w którym żyjemy. W tym roku nie zabraknie również spotkań z ekspertami, którzy przybliżą nam świat flory i fauny; warsztatów podczas, których będziemy eksperymentować, odkrywać, doświadczać i sprawdzać oraz innych zajęć pełnych treści przyrodniczych.
Każdy miesiąc będzie bogaty w zabawy, atrakcje i aktywności, dzięki którym lepiej poznamy „ŚWIAT PEŁEN ŻYWIOŁÓW”.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl