copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

CZERWIEC – POD ŻAGLAMI MAGELLANA

Któż nie lubi podróżować? Tramwajem, busem, pociągiem, statkiem czy samolotem... ale także palcem po mapie i na skrzydłach wyobraźni. Zwłaszcza te dwa ostatnie sposoby są dla nas niezwykle ciekawe, bo można z nich korzystać niezależnie od pogody, ograniczeń czaso-przestrzennych i... towarzystwa osób dorosłych. Jednak niezależnie od środka transportu i celu jaki wybierzemy – do każdej podróży, by była przyjemna i bezpieczna, trzeba dobrze się przygotować i spakować wszystkie potrzebne rzeczy. Poznamy więc podróżniczy ekwipunek i dowiemy jak z niego korzystać. Niezbędne są też pewne umiejętności – jak chociażby rozpoznawanie kierunków czy odczytywanie informacji z mapy. Dlatego przez najbliższy miesiąc będziemy zdobywać geograficzną wiedzę i trenować globtroterskie sprawności. Z pewnością pomogą nam w tym spotkania z prawdziwymi podróżnikami, którzy opowiedzą o ciekawych miejscach, do których dotarli. Zaczynamy już w piątek (2.06.) – specjalnymi warsztatami z okazji Dnia Dziecka. A może Ktoś z Państwa jest zapalonym podróżnikiem i znalazłby czas, by zabrać Przedszkolaki w pełną przygód ekspedycję, "palcem po mapie i na skrzydłach wyobraźni", w oparciu o rzeczywiste opowieści i wspomnienia. Zapraszamy!
Przeniesiemy się też wehikułem czasu do epoki wielkich odkrywców – Magellana i Kolumba, by przekonać się jak oni przygotowywali się do swych dalekich wypraw. To co z pewnością łączy nas ze słynnymi podróżnikami, to ogromna ciekawość, chęćdotarcia tam, gdzie jeszcze nie byliśmy i odkrycia nowych szlaków – oczywiście spacerowych! W tym miesiącu na pewno nadarzy się niejedna okazja, by nasze codzienne spacery zamienić w iście podróżnicze wyprawy, pełne niezwykłych odkryć nawet (z pozoru) dobrze już nam znanej okolicy :)

ROK 2016/2017 NAUKOWY KALEJDOSKOP

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2016/2017 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy „Naukowy kalejdoskop”, czyli wspieranie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

W okresie przedszkolnym zachodzą istotne zmiany w systemie nerwowym dziecka –wytwarzają się nowe połączenia między neuronami, wzrasta produkcja neuroprzekaźników, synchronizuje się praca różnych pól mózgu. Zmiany te prowadzą do zwiększenia sprawności w kierowaniu uwagą, umożliwiają dzieciom refleksję nad własnym zachowaniem i sprzyjają skutecznemu rozwiązywaniu problemów. Zwiększa się pojemność dziecięcej pamięci, a także rozwijają się różne czynności myślowe, np. dzieci stają się zdolne do rozumowania przyczynowo-skutkowego.

W ciągu całego roku będziemy wszechstronnie wspomagać ten naturalny rozwój intelektualny Przedszkolaków, w każdym miesiącu inspirując się w pracy z nimi inną dziedziną nauki, a mianowicie: matematyką, historią odkryć i wynalazków, techniką, chemią, fizyką i astronomią, biologią, ekologią i geografią. Stymulowanie myślenia dzieci w zakresie tych obszarów ma szansę być realizowane w pracy Przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne programowe i dodatkowe, w trakcie pracy metodą projektów badawczych, a także codzienne spacery oraz dalsze wyprawy i wycieczki. Ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego ma również zabawa dowolna inicjowana przez same dzieci, a także odwiedziny ekspertów, różnorodne warsztaty i akcje specjalne.

Naszym celem jest, by wszystkie wyżej wymienione działania, podejmowane w każdej z grup wiekowych rozwijały u dzieci właściwości myślenia, będące tzw. „cechami badacza”, czyli: uważność, koncentrację, umiejętność dostrzegania i formułowania problemów, stawiania hipotez, umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków, precyzję, umiejętność pracy w zespole. Są to cechy potrzebne w edukacji szkolnej, a także w życiu codziennym i zawodowym człowieka dorosłego, dlatego warto stymulować je już od wieku przedszkolnego.

Zapraszamy zatem na NAUKOWY KALEJDOSKOP w Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
ul. Olszańska 15