copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

LUTY Co potrafię usłyszeć i zobaczyć?

Po wytężonym treningu zmysłu węchu i smaku w lutym skupimy się na słuchu i wzroku. Zaczniemy od dostrzegania dźwięków wokół nas, tych codziennych i niecodziennych wydawanych na przykład przez różnorodne instrumenty, czy też przedmioty. To także miesiąc, większej wrażliwości w słuchaniu i dostrzeganiu swoich i cudzych potrzeb i adekwatnym nazywaniu oraz szanowaniu innych. Codzienne zajęcia, zabawa, cykliczne warsztaty taneczne czy wycieczki bedą temu z pewnością sprzyjać. Będziemy szczególnie ćwiczyć zmysł obserwacji, wnikliwość, a także wrażliwość społeczną ponieważ umieć usłyszeć i zobaczyć powinniśmy także innych ludzi: swoich kolegów, przechodniów, specjalistów, którzy chcą podzielić się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami. W lutym przypadają święta, które właśnie zwracają naszą uwagę na potrzeby ludzi czy zwierząt wokół nas.

Rodziców zapraszamy na warsztaty w ramach Akademii Rodzica i spotkania indywidualne, podczas których z pewnością pochylimy się nad umiejętnością dostrzegania oraz usłyszenia potrzeb dziecka i reagowaniu na nie przy jednoczesnym umiejętnym stawianiu granic.

Luty to wciąż jeszcze czas szalonego, tanecznego karnawału, dlatego odbędzie się kolejne oczekiwane wydarzenie - przedszkolny bal. Co ważne, już zapowiadamy, że w roku samodzielności stroje winny być wykonane samodzielnie :) - w całości lub w ważnych elementach. Już teraz zapraszamy do "punktu konsultacji samodzielnych strojów", gdzie będzie można zarówno się zainspirować pomysłami na przebranie, jak również otrzymać fachową poradę jak wykonać wymarzony strój – szczegóły wkrótce.

Rok 2018/2019 SAMODZIELNOŚĆ MYŚLENIA I DZIAŁANIA

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2018/2019 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy „SAMODZIELNOŚĆ”, za którym to hasłem kryje się rozwój samodzielności w myśleniu i działaniu. Będzie nam ono towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

Uznaje się, że człowiek samodzielny to człowiek wolny i odpowiedzialny za podejmowanie przez siebie działania. W. Okoń odróżnia samodzielność myślenia i działania. Samodzielność oparta na rozwiązywaniu problemów twórczych dotyczy samodzielności myślenia, natomiast samodzielność działania wyraża się planowaniem pracy, wykonaniem i sprawdzeniem wykonania. Samodzielność jako cecha osobowości, rozwija się etapami i przechodzi od niższych do wyższych form rozwoju i działania. W momencie urodzenia człowiek jest w porównaniu z innymi istotami najbardziej niesamodzielny i uzależniony od pomocy otoczenia. W miarę rozwoju i nabywania doświadczeń uzyskuje również zdolność do aktywności samodzielnej, obejmując nią coraz to nowe obszary rzeczywistości.

Dodatkowo skoncentrowanie się na stymulowaniu samodzielności dzieci pozostaje w ścisłym związku z filozofią Kangurowego Przedszkola, w tym kształtowaniu twórczej postawy.

Chcąc sprowadzić założenia teoretyczne do codzienności Przedszkolaka, w każdym miesiącu będziemy poszukiwać wspólnie odpowiedzi na pytanie "Co potrafią...? ręce, głowa, nogi, uszy/oczy, język/nos, grupa". Nasze zajęcia programowe oraz wspólny czas tematycznie będzie koncentrował się wokół umiejętności poszczególnych części ciała wprost i bardziej pośrednio. Każdy miesiąc przyniesie nowe umiejętności: odkryte, wytrenowane, bardziej osobiste, grupowe. Każdy miesiąc da przestrzeń na: przełamywanie nieśmiałości czy niechęci, radość z nowości, zgodę na błędy i odwagę podejmowania kolejnej próby, ćwiczenia. Każdy miesiąc będzie pełen dziecięcej dumy z wykonanego zadania, podjęcia wyzwania, pokonania trudności, pełen pochwał, podziwu i oklasków. Każdy miesiąc będzie pełen zabawy, aktywności i bogaty w działania stymulujące SAMODZIELNOŚĆ.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71