Podsumowanie projektu Kuchnia

data: 31 października 2018 grupa: ŻÓŁTA (4L)
Projekt kuchnia za nami. Pozostało mnóstwo wspomnień i wspólnych doświadczeń, którymi chcielibyśmy się jeszcze pochwalić.

Wśród pytań przedszkolaków pojawiły się te dotyczące jajka, a więc poniedziałkowe zajęcia poświęciliśmy by znaleźć odpowiedzi na ten temat. Eksperymentowaliśmy, by dowiedzieć się, które jajko jest ugotowane a które surowe. Poznaliśmy również przepis na jajecznice. A potem, po południu udało nam się samemu ją zrobić. Wyszła znakomicie!

Wśród naszych zainteresowań kulinarnych znalazły się również te dotyczące innych krajów. Z bliska mogliśmy przyglądnąć się japońskiej kuchni oraz posmakować ichniejszego makaronu. Podczas warsztatów w przedszkolu zamieniliśmy się w prawdziwych kucharzy przyrządzając guacamole na bazie awokado, tacos oraz sałatkę. Dzięki temu byliśmy blisko kuchni meksykańskiej, którą wraz z rodzicami mogliśmy posmakować w domu.

Projekt podsumowaliśmy wraz z rodzicami, śpiewając piosenkę „Najłatwiejsze ciasto w świecie” oraz tańcząc do piosenki o niezdrowym jedzeniu. Potem jak przystało na prawdziwych kucharzy zaprosiliśmy rodziców do robienia wspólnych kanapek.

Za to w ostatnim tygodniu października, pooglądaliśmy prezentacje projektów innych grup. To był bardzo badawczy miesiąc! A projekt Kuchnia mamy nadzieje pozostanie na długo w bazie naszych zainteresowań… :)

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71