Aktualności:

Nowy Rok, nowe zadania dla naszych zmysłów!

data: 12 stycznia 2019 grupa: POMARAŃCZOWA (3L)
Po świątecznej i sylwestrowej przerwie wróciliśmy do przedszkola pełni sił, stęsknieni wspólnej zabawy i gotowi do nowych wyzwań.

Prócz opowieści o wigilijnych spotkaniach, gwiazdkowych prezentach i sylwestrowej zabawie nasze przedszkolaki z dużą ciekawością, przez ostatnie dwa tygodnie, wystawiały na próbę wszystkie swoje zmysły. Poszukiwały nieoczywistych zapachów w naszej sali sprawdzając jak pachną książki, klocki, papier czy plastelina. Próbowaliśmy porozumieć się tylko za pomocą oczu- mrużąc, wytrzeszczając czy mrugając przekazywaliśmy sobie różne wiadomości, co przyniosło nam wiele frajdy. Uszy pomogły nam między innymi trafnie rozpoznawać różnorodne odgłosy i sprawdzić czy każdy przedmiot może wydawać jakieś dźwięki. Zmysł dotyku rozwijaliśmy poprzez sprawdzanie rękami i stopami różnych faktur i substancji (szorstkiej wycieraczki, twardej deski czy galaretki). Pracując nad zmysłem smaku postanowiliśmy upiec ciasteczka. Mogliśmy ich spróbować by ucieszyć nasze podniebienie, ale również była to doskonała okazja by przygotować poczęstunek na jeszcze jedno, świąteczne spotkanie z kimś baaardzo ważnym dla każdego dziecka…

 

Czas przed feriami był doskonałą okazją by zaprosić do naszego przedszkola nasze Babcie i Dziadków. Podczas jasełkowego występu mogliśmy podzielić się z nimi, tląca się w nas jeszcze, bożonarodzeniową atmosferą. Wręczone serduszkowe prezenty, piosenka z okazji święta Dziadka i Babci oraz najsłodsze wnuczkowe całusy okazały się być wzruszającym prezentem dla wszystkich zaproszonych gości! Mamy nadzieję jeszcze ugościć naszych Dziadków i Babcie w kangurowym przedszkolu wiec już teraz serdecznie zapraszamy. Wnuczkowie będą czekać na wspólne czytanie, gotowanie czy inne inspirujące działania. Zapraszamy!

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe