Akademia Pana Kleksa

data: 28 września 2021 grupa: NIEBIESKA (5l.)
Ostatnie dwa tygodnie września spędziliśmy w Akademii Pana Kleksa. Przenieśliśmy się do świata bajek i wspólnie uczestniczyliśmy w niesamowitych zajęciach!

Aby móc dołaczyć do grona uczniów Pana Kleksa, niektórzy z nas musieli przyjąć nowe imiona - bowiem w Akademii mogą uczyć się tylko uczniowie, których imię zaczyna się na literę A. Tak więc oprócz Alexa, Adama, Antosia, Antoniny i ALeksandry wyruszyły z nami Ahania, Agloria, Ahugo, Amaja, Aeliza, Aflorentynka, Aemma, Azoja, Awiktor, Akalinka i Ajanek :) Wizyta w Akademii pozwoliła nam ćwiczyć wiele ważnych umeijętności. Mierzyliśmy naszą salę za pomocą ktoków, łokci, zapałek, wybraliśmy się do bajki o Krainie Liczb i ratowaliśmy żadnrożca, zorganizowaliśmy lekcję kleksografii, rysowaliśmy mapę Akademii, rozmawialiśmy o dziurach i dziurkach! Bardzo nam się ta wyprawa do Akademii podobała!

W czasie ostatnich tygodni w naszym przedszkolu witaliśmy rózież Jesień. Z tej okazji grupa dla grupy wymyślaliśmy dla siebie gry terenowe. My przygotowaliśmy niespodziankę dla 6latków, a 6latki dla nas! Na tsrasie gry czekały na nas rózne zadania, ale poradziliśmy sobie z nimi wzorowo! Dodatkowo wykazaliśmy się dobrą zanjomością okolicy, bo bez trudu rozpoznaliśmy na zdjęciach obiekty, do których mieliśmy dojść!

Na koniec września podjęliśmy wspólnie decyzję o temacie naszego kolejnego projektu. Będziemy zajmować się OWOCAMI!

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71