Aktualności:

Nowe doświadczenia

data: 30 września 2021 grupa: ŻÓŁTA (4l.)
Wrzesień był dla nas miesiącem pełnym przygód

Każdego dnia, w naszym Kangurowym Przedszkolu tyle się działo !  Odwiedziła nas Pani ratowniczka medyczna, która przygotowała dla nas fantastyczne zajęcia. Nauczyliśmy się pozycji bocznej bezpiecznej, wiemy, jak zaopiekować się osobą, która źle się poczuje. Trenowaliśmy sztuczne oddychanie i opatrywanie ran, a także jak dbać o samego siebie! Bo to bardzo ważne!

Uczestniczyliśmy w grze terenowej witającej pierwszy dzień jesieni, na której wykonywaliśmy różne zadania związane . Szukaliśmy kasztanów, żołędzi, kolorowych liści. Znaleźliśmy wielkie, pomarańczowe dynie. Wiemy, że jest ich 7 i każdego dnia są coraz większe! Ostatnie zadanie doprowadziło nas do skarbu, którym była skrzyneczka, w której są rzeczy pomocne w eksperymentach i poznawaniu przyrody.

Na koniec września świętowaliśmy dzień chłopaka. Były zabawy chustą animacyjną, doczepianie ogona Kangurowi bez patrzenia! Odgadywaliśmy za pomocą dotyku, co kryje się w magicznej skrzyni. Przygotowaliśmy masę z mąki ziemniaczanej i odżywki do włosów. Wspaniała zabawa! Używając foremek do ciast, wykrawaliśmy różne kształty, a także lepiliśmy przedmioty własnego pomysłu!

Nie możemy doczekać się następnego miesiąca!

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe