Kolorowa Jesień i badawcze odkrycia Sześciolatków

data: 26 września 2021 grupa: ZIELONA (6l.)
Pierwszy Dzień Jesieni za nami, a jego obchody potraktowaliśmy dość dosłownie- postanowiliśmy wybrać się na międzygrupową grę terenową i mieliśmy przy tym mnóstwo jesiennej zabawy i detektywistycznej frajdy!

W naszych sześciolatkowych podręcznikach pilnie wykonujemy zadania dotyczące kolorów jesiennego parku, ucząc się dzielnie kreślenia literek, działań matematycznych na kasztanach czy opowiadania historyjek obrazkowych o zwierzętach przygotowujących się do zimy.  Nie zapominamy o tym jednak, że w naszym przedszkolu zawsze hucznie świętowaliśmy Pierwszy Dzień Jesieni i tym razem, aby ustrzec się przed wirusami, postanowiliśmy skonstruować grę terenowa dla naszych kolegów i koleżanek z 5latków, a oni tym samym zaskoczyli nas! Wybierając się w podróż mieliśmy otwarte wszystkie zmysły i staliśmy się prawdziwymi detektywami- wypatrywaliśmy strzałek na chodniku i wykonywaliśmy zespołowo wszystkie zadania! Może dlatego tak sprawnie dotarliśmy do naszego skarbu! Okazało się, że znowu zostaliśmy przechytrzeni a skarb był ukryty tuż pod naszym nosem- w przedszkolnym ogrodzie!! Z radością odkryliśmy nasza niespodziankę i rzuciliśmy się w wir pracy…a czemu pracy? Bo skarbem okazał się kuferek badacza! Każdy badacz potrzebuje narzędzi do pracy- pojemników, lupy, rękawic, łyżeczek do nabierania próbek, magnesu czy latarki. Te wszystkie skarb mamy w swoim kufekru, który możemy zabierać na naukowe spacery by odkrywać od badawczej strony to co nas otacza…Za nami również pierwsze zajęcia „Poranek Naukowy” podczas których poznaliśmy sylwetkę prawdziwego mędrca- Leonarda da Vinci- malarza, konstruktora, matematyka i człowieka o wielu naukowych talentach. Razem z nim odpowiedzieliśmy sobie na pytania kim jest naukowiec i czego potrzebuje do pracy. Ta postać zainspirowała nas do wytężonej pracy, z której czerpaliśmy mnóstwo przyjemności. Używając narzędzi badawczych oraz wykonując krótki eksperyment zainspirowaliśmy się światem nauki. Cel na ten rok baaardzo przypadł nam do gustu…zatem, ten rok będzie pełen działań!

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71