Aktualności:

Kosmiczne przygody 6latków!

data: 21 lutego 2022 grupa: ZIELONA (6l.)
Luty okazał się dla nas doskonałym momentem na przyjrzenie się Naszej Planecie i otaczającemu ją Wszechświatowi z bliska! A wszystko zaczęło się od poznania Pana Issaca Newtona, którego dorobek naukowy bardzo nas zaciekawił i który skłonił nas do różnych doświadczeń i zabaw! Sprawdziliśmy, czym jest tak dokładnie grawitacja oraz na czym polega widmo barw, wykorzystywane np w teleskopach.

W ostatnim tygodniu poznaliśmy literkę K, jak Kosmos i wspólnie zastanowiliśmy się, do czego możnaby było wykorzystać przedmioty na literkę K w kosmosie np kamyk, kalkulator, krzesło, kanapkę czy kierownicę. Narysowaliśmy też ilustrację do przygód kosmonauty Kangura, który poznał Kosmitów!

Jednak najbardziej w tym tygodniu czekaliśmy na bal karnawałowy, którego temat dotyczył również kosmosu! Wśród nas pojawili się astronauci, gwiazdy, planety, postacie z Gwiezdnych Wojen i istoty nie z tego Świata! Tańczyliśmy, bawiliśmy się z balonami, naśladowaliśmy śmieszne ruchy i piliśmy kosmicznie pyszną lemoniadę! Najfajniejsze było to, że przez cały tydzień mogliśmy kontynuować tą zabawę! Zbudowaliśmy nawet własny statek kosmiczny, którym przemierzalismy caly Układ Słoneczny! 

Bardzo podobały nam się zajęcia, na których nie tylko oglądaliśmy z bliska planety i rozmawialiśmy o nich, ale budowaliśmy z pestek, nasion i owoców miniaturę Układu Słonecznego! Sprawiło nam to wiele radości! Fajnie tez było stać się na chwilę projektantem strojów dla astronautów! Przydała się nam przy tym nasza wyobraźnia i pomysłowość! Bo kto wie, kim zostaniemy, jak dorośniemy! 

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe