Aktualności:

Witamy wiosnę.

data: 22 marca 2022 grupa: ZIELONA (6l.)
Mówi się, że pierwszy dzień wiosny to też „Dzień Wagarowicza”, jednak tego dnia każdy z nas chciał być w przedszkolu, by powitać tak długo wyczekiwaną wiosnę.

Przez ostatnie dwa lata nadejście wiosny świętowaliśmy przed ekranami komputerów podczas zajęć zdalnych. W tym roku jest inaczej, dlatego też chcieliśmy by ten dzień był naprawdę wyjątkowy. W powitanie wiosny zaangażowało się całe przedszkole! Najpierw wybraliśmy się na długi spacer by poszukać wiosennych zwiastunów. Dostaliśmy nawet specjalną kartę, na której mogliśmy zapisywać jakie znaleźliśmy oznaki wiosny. Na naszej karcie znalazły się: krokusy, przebiśniegi, motyle, ćwierkające ptaki, pszczoły, pąki kwitnące na drzewach i krzewach, kwitnącą leszczynę, żonkile, bratki i fiołki. Po spacerze wszystkie grupy spotkały się w ogrodzie. Tam zrobiliśmy wiosenną gimnastykę, a później każda grupa opowiedziała o znalezionych przez siebie oznakach wiosny. Na koniec zaśpiewaliśmy piękną piosenkę, którą pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Po zakończonym spotkaniu zostaliśmy w ogrodzie by w pełni skorzystać z tej cudownej, słonecznej pogody.

Pamiętamy jednak, że 21. marca to też Światowy Dzień Zespołu Downa. Pani Ela wytłumaczyła nam dlaczego wtedy niektórzy noszą skarpetki nie do pary. Tym samym zachęciła i nas do okazania wsparcia osobom z Zespołem Downa.

21. marca to naprawdę wyjątkowy dzień!

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe