Nasze ekspedycje:

Gra terenowa 5-latkowych zdobywców!

data: 24 września 2020 grupa: ZIELONA (6l.)
Tegoroczny pierwszy dzień jesieni postanowiliśmy powitać w terenie! Bo gdzie poznawać jesień i jej oblicze jak nie pośród jesiennych ulic i drzew? Pomogła nam w tym grupa 6-latków, która przygotowała dla nas niesamowita grę terenową.

Miesiąc wrzesień jest czasem, w którym rozwijamy w nas ekspresję społeczną. Pomimo pewnych zmian w funkcjonowaniu naszego przedszkola, integrujemy się w grupie, ale równiez staramy się w miarę możliwości dbać o całą nasz kangurową rodzinę! Dlatego we wrześniu wszystkie grupy wykonały dla siebie nawazjem gre terenową w okolicy Kangurowego przedszkola. Nasza grupa z pomocą Pani Marty, wykonała skomplikowane łamigłowki w terenie dla grupy 6 latków. My natomiast podązyliśmy śladem zaznaczonym, własnie przez tą grupę, na mapie i aktywnie wykonywaliśmy wszelkie podane przez nich zadania!

W grze terenowej liczy się wykonywanie poszczególnych zadań, ale również orientacja na mapie i w przestrzeni- to właśnie ćwiczyliśmy! Z pomoca Pań starliśmy się znajdować miejsca na mapie i w rzeczywistości. Zagadki były ukryte w nietypowych miejscach np. na poczcie, na ul. Domki, na stacji kolejowej czy w ogromnej dziupli starego wielkiego drzewa! Aby osiągnąć sukces nie wystarczyły tylko silne nogi ( choć przebyliśmy ponad 4000 kroków!), ale też bystre oko i wytężony umysł! Nie łatwo było odpowiedzieć na niektóre pytania. Czy znam ulicę na której mieszkam, czy znam numery alarmowe, czy wiem czy sie różni konduktor od maszynisty lub czy znam piosenkę związaną z najdłuższą rzeką w Polsce?Musieliśmy się postarać, aby zdobywac kolejne koperty z zadaniami...Na szczęście, nasza grupa potrafi współpracować i dzieki spostrzegawczości i wiedzy nas wszystkich udało nam się dotrzeć do celu. A gdzie krył się skarb?? haha! to równiez dla nas była nispodzianka. W naszej sali! Nagrodą za wykonaną grę był plakat naszych twórczych ekspresji na cały rok, który będziemy komletowac z każdym miesiącem. A ponadto zdobyliśmy coś wiecej...wspólną mobilizację i poczucie ze razem damy radę z każdym wyzwaniem!

Inne wyprawy…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe