Nasze ekspedycje:

Kino pod Baranami pod lupą projektowych działań

data: 14 października 2021 grupa: ZIELONA (6l.)
Grupa Sześciolatków jako pierwszy temat tegorocznych badawczych zmagań projektowych wybrała „KINO”. W związku z tym udaliśmy się na naszą pierwszą wyprawę zaznając przy tym odrobiny przyjemności podczas oglądania ekranizacji naszej ukochanej bajki „Basia”.

W środowy wczesny poranek wybraliśmy się komunikacją miejską na krakowski rynek, by odwiedzić kino studyjne z wielką tradycją- Kino pod Baranami. Mieliśmy możliwość zobaczenia kinowych wnętrz, przyglądnięciu się jak wygląda i działa kasa biletowa, jak wybierać miejsca w kinie oraz co było głównym punktem programu- oglądnęliśmy fantastyczną bajeczkę „Basia 2”. Ale nie była to tyko wyprawa po filmowe przyjemności! Początek projekcji filmu to fantastyczny wywiad z autorami książki, grafikami, ilustratorami czy reżyserami filmu, którzy pokazują jak wygląda praca nad filmem rysunkowym.

Przedszkolaki były zachwycone! Możliwością podróżowania, odwiedzinami w kinie, które kojarzy się z przyjemnościami, wspólnym oglądaniem i zobaczeniem Basi jaką znamy tylko z opowieści i słuchanych audiobooków…dla kilkorga z nas była to pierwsza wizyta w kinie…i niektórzy mieli też groźne wyobrażenia o ciemnościach, tłumach ludzi i ogromnych ekranach i hałasie!! a…było przyjemnie, momentami śmiesznie i bardzo bezpiecznie.

Pierwsza wycieczka do ina za nami. Bilety zachowujemy do naszego projektowego dzienniczka, by przypominały nam o filmowych przyjemnościach jakie zaznaliśmy w Kinie pod Baranami.

Inne wyprawy…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe