Nasze ekspedycje:

Projektowa wyprawa do KINA KIJÓW

data: 10 listopada 2021 grupa: ZIELONA (6l.)
W środę wybraliśmy się na wycieczkę do KINA KIJÓW. Bardzo interesowało nas jak wygląda to miejsce „od środka”.

Co nieco już wiedzieliśmy, bo to nie nasza pierwsza wizyta w kinie, a i na zajęciach sporo dowiedzieliśmy się na ten temat, ale jak wiadomo, najlepszym sposobem by czegoś się nauczyć i to zapamiętać na długo jest samodzielna eksploracja. Podobnie jak Kino pod Baranami, tak i Kino Kijów nie należy do multipleksów. Jest to dosyć kameralne miejsce, ale za to skrywa wiele skarbów. Pan, który jest specjalistą kinowym, pokazał nam stare projektory i zaprosił nas do kabiny projekcyjnej, czyli miejsca, z którego puszczane są filmy. W kabinie tej, zauważyliśmy również maleńkie okienko, z którego była widoczna sala kinowa.

Gdy już zwiedziliśmy kino, nadszedł czas na obejrzenie wspaniałej bajki „Ella Bella Bingo”, opowiadającej o przyjaźni. Co ciekawe, podczas seansu film się …. zaciął! Niej jedna osoba mogłaby się tym faktem zdenerwować, ale dla nas to była kolejna okazja do nauczenia się czegoś nowego- nawet w kinie zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje. Co więcej mieliśmy okazję dokładnie obejrzeć salę kinową, z której oglądaliśmy bajkę. Przyjrzeliśmy się jak wygląda wyłączony ekran, jak dużo jest foteli, liczyliśmy ile głośników znajduje się na ścianach, a Pani Kasia wytłumaczyła dlaczego jedna ściana jest częściowo pokryta materiałem.

Ostatecznie film udało nam się obejrzeć do końca i do przedszkola wróciliśmy bardzo zadowoleni. W ramach odpoczynku powycieczkowego, każdy z nas mógł narysować scenę która szczególnie zapadła nam w pamięci.

Z niecierpliwieniem czekamy na kolejne wycieczki

Inne wyprawy…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe