przedszkole w pięknej okolicy

Kangurowe Przedszkole 3 położone jest w wyjątkowo malowniczej okolicy – w bezpośrednim sąsiedztwie Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Z dala od zgiełku jednak cały czas w obrębie miasta Krakowa.

W naszym przedszkolu od rana można posłuchać śpiewu ptaków a czasem dostrzec sarenkę lub pozostawione przez nią ślady. W ogrodzie przedszkolaki wiosną pielęgnują rabatki z kwiatami, latem zrywają truskawki i samodzielnie wyhodowane warzywa, a zimą dokarmiają ptaki. Za płotem jest mnóstwo drzew, z których jesienią spadają kolorowe liście, tworząc wręcz czarodziejski dywan.

Bliskość rezerwatu przyrody stwarza doskonałe warunki do podglądania i poznawania przyrody z bliska – przez całoroczną obserwację roślin i zwierząt. Spacerujemy codziennie po leśnych ścieżkach - tych wyznaczonych przez szlak przyrodniczy z tablicami informującymi o zwyczajach zwierząt, a także po tych, które sami odkrywamy, pełnych szyszek i patyków w niezwykłych kształtach.

Wraz z Kangurowymi Przedszkolakami opracowaliśmy mapę i przewodnik po  ulubionych miejscach spacerowych w okolicy naszego przedszkola.

Nasz przewodnik służy nie tylko przedszkolakom. Może też przydać się Rodzicom przy planowaniu niedzielnego spaceru, podczas którego to Dzieci będą pokazywac Rodzicom dobrze znane im miejsca.

Wśród nich między innymi:

• Polana przy kortach
  • Punkt widokowy - Ostra Góra
  • Żródełko Świętojańskie
  • Polana piaszczysta
  • Punkt widokowy - Uroczysko Kowadza
  • Muzyczna wiata
  • Przystanek Piknikowy

Nasz las odwiedzamy o każdej porze roku.

Jak tylko pogoda pozwala zajęcią przenosimy w teren.

Tym mrówkom trzeba się przyglądnać z bardzo bliska.

Miło posiedzieć z przyjaciółmi.