Nasze ekspedycje:

Zerówka w Teatrze Groteska

data: 09 października 2018
W zeszłym tygodniu, o bardzo wczesnej porze, dzielna grupa Zerówkowiczów wyruszyła na spektakl do Teatru Groteska.

Ten dzień od samego ranka nas nie rozpieszczał, lało jak z cebra! Czy to jednak przeszkodziło w odbyciu wspanialej wyprawy na długo wyczekiwany przez nas spektakl? ABSOLUTNIE NIE! :)

"Tygrys Pietrek" to główny bohater spekatklu. Młody zwierzak, bał się całego swiata, deszczu,wiatru, szumów, świstów. Kiedy starsze tygrysy zabrały mu paski, udał się w daleką podróż w poszukiwianiu odwagi. Na swojej drodze spotykał inne zwierzęta: grożnego krokodyla, przyjazną zebrę, przebiegłe małpy, ale także dzikich Indian i chytrych kowboi. Niesamowita dynamika, zwroty akcji, wielość piosenek budowała napięcie i chęć ciągłego podążania za głównym bohaterem. Finalnie Tygrys Pietrek, aby pomóc swojej chorej mamie pokonuje swoje słabości, zapomina takze o strachu i lęku. To przywiązanie do rodziny, odwaga lub jej brak, euforia i strach towarzyszą nam w codziennym życiu, dlatego z łatwością utożsamialiśmy się z Pietrkiem.

Wracając do przedszkola jeszcze długo rozmawialiśmy o tym, co Tygrys mógł zrobić inaczej, co my zrobilibyśmy na jego miejscu, szukalismy w sobie tych cech, jakie dostrzeglismy w Głównym Bohaterze.

To przedstawienie na długo pzoostanie w naszej pamięci!

Inne wyprawy…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe