Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności | Jak wyłączyć ciasteczka

AKCEPTUJĘ
×
wracam na start
bieżący program przedszkola dlaczego nasze przedszkole jest twórcze? metody jakimi pracujemy jak wygląda nasz dzień? kangurowa okolica organ prowadzący zdrowe żywienie zapisy do przedszkola praca i staż kontakt

Informacje programowe

WRZESIEŃ – GRUPOWE PORUSZENIA

Za nami czas odpoczynku, wyjazdów w nowe lub bardziej znane już miejsca, zawierania znajomości, czasu spędzanego tak szczególnie intensywnie w rodzinnym gronie... Wróciliśmy uśmiechnięci, opaleni i z mnóstwem pomysłów w głowach, ale też stęsknieni i ciekawi jakie niespodzianki czekają na [...]

przeczytaj całość
ROK SZKOLNY 2023/24

W roku szkolnym 2023/2024 czeka nas wiele wrażeń, które połączy idea „CIAŁO W RUCHU”. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w poszczególnych grupach oraz podczas różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

Dzieci, [...]

przeczytaj całość
LIPIEC PEŁEN KOLORÓW

Nasze wakacyjny lipcowe działania rozpoczniemy niezwykle kolorowo, jak przystało na pełnię lata i wciąż jeszcze pobrzmiewające w przedszkolu malarskie echa. Każdy kolejny dzień lipca zadedykujemy wybranemu kolorowi – będziemy go poszukiwać w naszych salach, na jadalni [...]

przeczytaj całość
CZERWIEC – PODRÓŻE PO ŚWIECIE

W nadchodzących tygodniach przedszkolny czas poświęcimy poznawaniu ludzi reprezentujących inne kultury. Będzie nam towarzyszył obraz "Kobiety na Thaiti" i inne dzieła Paula Gauguina, które staną się pretekstem do rozmów o różnych krajach, językach i zwyczajach. Podziwianie – w tym przedwakacyjnym [...]

przeczytaj całość

WRZESIEŃ – GRUPOWE PORUSZENIA

Za nami czas odpoczynku, wyjazdów w nowe lub bardziej znane już miejsca, zawierania znajomości, czasu spędzanego tak szczególnie intensywnie w rodzinnym gronie... Wróciliśmy uśmiechnięci, opaleni i z mnóstwem pomysłów w głowach, ale też stęsknieni i ciekawi jakie niespodzianki czekają na nas w przedszkolu.

Już od pierwszych dni września będziemy wciągać się na nowo w przedszkolne sprawy, przypominając sobie wszystkie znajome grupowe tradycje, wypatrując niespodzianek – bo przecież to i owo mogło zmienić się w sali czy w lesie i np. urosnąć, tak jak my – czy w końcu tworząc nowe zwyczaje, pasujące do naszej, starszej przecież o rok, grupy... I choć początkowo możemy witać się ze sobą nieco nieśmiało, zapewne szybko pochłoną nas codzienne zabawy oraz zajęcia. We wrześniu będziemy mieć mnóstwo grupowych aktywności - przed nami m.in. nowy rytm dnia i ciekawe zajęcia, odkrywanie najróżniejszych grupowych poruszeń – i tych w obszarze naszej sprawności fizycznej i tych, które przeżywamy emocjonalnie. Będziemy przyglądać się temu, co każdy z nas potrafi zrobić najlepiej samodzielnie, a w czym jesteśmy świetni współpracując. Spróbujemy udowodnić, że jesteśmy mistrzami w sprzątaniu zabawek, że umiemy błyskawicznie usiąść w kole, czy też stanąć w parach, a pociąg to pestka – nawet dla 3-latka! A te przykłady to na pewno tylko przedsmak tego, co jest w naszym zasięgu :-) W finale miesiąca podzielimy się z Państwem naszymi odkryciami, organizując Wielką Wystawę Fotograficzną.

Swoimi umiejętnościami będziemy dzielić się także z innymi grupami – pomagając sobie i ucząc się od siebie nawzajem. Dzięki temu poznamy się jeszcze lepiej, a sztuka samodzielności i współpracy stanie się atrakcyjną zabawą i doświadczeniem, które będzie nam towarzyszyło przez cały najbliższy rok.

A już od piątku 1.09. Galeria Szatnia powita Państwa zagadkową i pełną poruszeń niespodzianką. Prosimy prześledzić instrukcję i włączyć się do wspólnej zabawy pod hasłem: who is who?