Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności | Jak wyłączyć ciasteczka

AKCEPTUJĘ
×
wracam na start
bieżący program przedszkola dlaczego nasze przedszkole jest twórcze? metody jakimi pracujemy jak wygląda nasz dzień? kangurowa okolica organ prowadzący zdrowe żywienie zapisy do przedszkola praca i staż kontakt

kangurowe przedszkole

podgórki tynieckie

Witamy w Kangurowym Przedszkolu
przy ul. Podgóki Tynieckie!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra łącząca kompetencje zawodowe z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci, rodzice, jak i kadra mogą powiedzieć „Lubię moje przedszkole!". Nasi Absolwenci to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata i przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę.

Rok szkolny 2023 / 2024

W roku szkolnym 2023 / 2024 czeka nas wiele wyzwań pod hasłem „CIAŁO W RUCHU”. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupie oraz podczas różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

Dzieci, z natury swej aktywne, poprzez ruch badają i poznają świat, zdobywają wiedzę i nawiązują kontakty, doświadczają swojej mocy i sprawdzają własne możliwości. Ruch i związane z nim działanie mają zatem fundamentalne znaczenie nie tylko w tzw. profilaktyce zdrowotnej, ale również - co może mniej oczywiste na pierwszy rzut oka - w stymulowaniu myślenia, budowaniu więzi i poczucia własnej wartości. Różnorodne aktywności ruchowe oprócz usprawniania motorycznego umożliwiają odnalezienie preferowanej formy wyrażania siebie (sport, taniec, prace plastyczne, majsterkowanie, teatr...) a także pomagają rozwijać takie cechy jak: samodzielność, odwaga, wytrwałość, gotowość do współpracy i pomagania innym, umiejętność radzenia sobie z porażką.

W ciągu całego roku, dbając o wszechstronny rozwój ruchowy skupimy się zarówno na motoryce dużej, motoryce małej, jak i samodzielności. Stymulowanie tych obszarów ma szansę być realizowane w pracy przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne programowe i dodatkowe, w trakcie pracy metodą projektów badawczych, Ruchu Rozwijającego czy Metody Dobrego Startu, a także codzienne spacery i zabawy na placu zabaw oraz dalsze wyprawy i wycieczki. Ogromne znaczenie dla rozwoju w tym obszarze mają również zabawa dowolna inicjowana przez same dzieci, wspólne posiłki a także różnorodne warszaty i akcje specjalne.

Zapraszamy zatem na ROK PEŁEN RUCHU w Kangurowym Przedszkolu!

 

KWIECIEŃ - Porusz głową

Jak widać wokół, nadeszła wiosna! Podczas spacerów dostrzec już możemy nieśmiało pączkujące drzewa, usłyszeć wesoły śpiew naszych ptasich przyjaciół, a w przedszkolnym ogródku wypatrywać kolorowych krokusów i żonkili.

Rozpoczął się kwiecień – a to oznacza, że czas na gimnastykę naszych głów. Na twórcze myślenie w naszym przedszkolu dobry czas jest zawsze – nie tylko podczas zajęć, ale i spacerów, zabawy, śniadania czy obiadu. A rozpoczynająca się pora roku daje mnóstwo tematów, którymi można się twórczo zainspirować – by badać, dociekać, dokonywać skojarzeń czy szukać podobieństw, zamieniać w coś innego, szukać nowych rozwiązań, uruchamiać wyobraźnię, zadawać pytania...

Ile ziemi jest na Ziemi? Co w ziemi można znaleźć wiosną i co w niej się sadzi? I wreszcie: czy przedszkolaki same mogą zasiać coś lub posadzić? Ostatnie pytanie jest właściwie retoryczne, bo jasne jak wiosenne słońce jest to, że Kangurowy Przedszkolak potrafi wiele i na pewno pod koniec kwietnia zaobserwować już będzie można pierwsze efekty naszego siania, czy to w doniczkach, na kwiatowych rabatkach, czy w ogrodzie.

Kwiecień to dla nas również miesiąc rozpoczęcia kolejnych projektów badawczych, podczas których będziemy mieć okazję żeby bliżej przyjrzeć się interesującym nas tematom. Jak zwykle podczas projektów czeka nas wiele wycieczek, wizyt ekspertów oraz eksperymentów, a wszystko po to, by odpowiedzieć na nurtujące nas pytania i zweryfikować stawiane przez nas hipotezy.
Serdecznie zachęcamy Państwa do wspólnej "gimnastyki naszych głów" poprzez włączenie się do projektów badawczych. Każda rada i inspiracja jest dla nas cenna!

 

twórcze przedszkole - co to znaczy?

Filozofia Kangurowego Przedszkola opiera się na założeniach psychopedagogiki kreatywności, których celem jest wspieranie twórczego rozwoju dzieci. Codziennie wspieramy i stymulujemy dziecięcą ciekawość świata, zadziwienie otoczeniem bliższym i dalszym, aktywność w szukaniu rozwiązań dziecięcych problemów oraz odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań. Doceniamy indywidualność, ale uczymy jak współpracować, pomagać innym i korzystać z pomocy.

Niezwykle istotną sprawą, do której przywiązujemy szczególną wagę, jest kontakt między nauczycielem a dzieckiem. Kangurowi nauczyciele inspirują, wspierają dzieci swoją wiedzą, ale nie podają jej na tacy, nie podpowiadają rozwiązań. Lubią podejmować nowe wyzwania, szukać ciekawych metod i pomysłów, aktywizować dzieci do działania. Są uważnymi partnerami dzieci – umieją słuchać, potrafią rozmawiać z dziećmi, ale także bawić się i śmiać razem z nimi.

Podczas przedszkolnego dnia dzieci nie tylko uczą i bawią się twórczo, ale trenują zachowania społeczne i komunikacyjne, z każdym kolejnym tygodniem tworzą coraz bardziej zgrany zespół. Bo własnie w warunkach przyjaznych, znanych i bezpiecznych najłatwiej jest myśleć twórczo.

dowiedz się więcej o twórczej edukacji

metody pracy w przedszkolu

Podczas codziennych zajęć programowych Kangurowe Przedszkolaki poznają otaczający świat na różne sposoby! W naszym przedszkolu każdy miesiąc, tydzień i dzień ma swoją tematykę związaną z ważnymi dla dzieci treściami edukacyjnymi. Wykorzystując sprawdzone pomysły na twórcze ćwiczenia i zabawy zachęcamy dzieci do myślenia. Posługując się autorskimi metodami realizujemy Podstawę Programową Nauczania Przedszkolnego.

W naszym przedszkolu realizujemy koncepcję pracy zakładającą wszechstronny rozwój dzieci w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Naszym celem jest pobudzanie, wzmacnianie i rozwijanie indywidualnych predyspozycji dzieci. Podkreślając ich mocne strony i wykorzystując naturalny potencjał wynikający z chęci poznawania świata, budujemy wewnętrzną motywację do nauki.

Dziecko poznaje świat i uczy się poprzez działanie, dlatego decydującą rolę odgrywa jego własna aktywność. W naszej pracy wykorzystujemy metody aktywizujące - zachęcające do samodzielności, odkrywania, doświadczania, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Dobierając metody pracy kładziemy nacisk na umiejętność podejmowania współpracy z rówieśniakmi, komunikacji, wykonywania zadań w zespołach, a także budowania relacji, kształtowania empatii, wrażliwości na innych i akceptacji różnorodności - wszystko po to, aby umożliwić rozwój nie tylko w zakresie umiejętności poznawczych, ale także społecznych i emocjonalnych.

Metoda Dobrego Startu

Od grupy 4latków, raz w tygodniu prowadzimy zajęcia MDS, które nazywane przez dzieci są „Zajęciami Wzorkowymi“. Głównym celem [...]

przeczytaj więcej

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Metoda ta wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka [...]

przeczytaj więcej

Praca Metodą Projektu

W trakcie projektu badawczego dzieci mają szansę na samodzielne zgłębianie interesującego i ważnego dla nich tematu. Wykorzystując wrodzoną [...]

przeczytaj więcej

jak wygląda dzień w przedszkolu?

7.30 – Zabawa dowolna na dzień dobry

9.00 – Poranek tematyczny

9.30 – Śniadanie

10.00 – Zajęcia rozwijające

11.00 – Zajęcia programowe

12.00 – Spacer

13.00 – Obiad

13.30 – Odpoczynek

14.00 – Zabawa dowolna

14.30 – Zajęcia rozwijające

15.00 – Podwieczorek

15.30 – Zabawa dowolna w sali lub ogrodzie przedszkolnym

17.30 – Do zobaczenia jutro!

Aktualne harmonogramy poszczególnych grup wiekowych są dostępne po zalogowaniu do strefy rodzica.

poznaj więcej szczegółów o dniu w przedszkolu

przedszkole w pięknej okolicy

Kangurowe Przedszkole 3 położone jest w wyjątkowo malowniczej okolicy - w bezpośrednim sąsiedztwie Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Z dala od zgiełku jednak cały czas w obrębie miasta Krakowa.

W naszym przedszkolu od rana można posłuchać śpiewu ptaków, czasem dostrzec sarenkę lub pozostawione przez nią ślady. Wiosną, w ogrodzie Przedszkolaki pielęgnują rabatki z kwiatami, latem zrywają truskawki i samodzielnie wyhodowane warzywa, a zimą dokarmiają ptaki. Za płotem jest mnóstwo drzew, z których jesienią spadają kolorowe liście, tworząc wręcz czarodziejski dywan.

Bliskość rezerwatu przyrody stwarza doskonałe warunki do podglądania i poznawania przyrody z bliska – przez całoroczną obserwację roślin i zwierząt. Spacerujemy codziennie po leśnych ścieżkach - tych wyznaczonych przez szlak przyrodniczy z tablicami informującymi o zwyczajach zwierząt, a także po tych, które sami odkrywamy, pełnych szyszek i patyków w niezwykłych kształtach.

KANGUROWE PRZEDSZKOLE
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków

zapraszamy na wycieczkę po okolicy