Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności | Jak wyłączyć ciasteczka

AKCEPTUJĘ
×
wracam na start
bieżący program przedszkola dlaczego nasze przedszkole jest twórcze? metody jakimi pracujemy jak wygląda nasz dzień? kangurowa okolica organ prowadzący standardy ochrony dzieci zdrowe żywienie zapisy do przedszkola praca i staż kontakt

kangurowe przedszkole

podgórki tynieckie

Witamy w Kangurowym Przedszkolu
przy ul. Podgóki Tynieckie!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra łącząca kompetencje zawodowe z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci, rodzice, jak i kadra mogą powiedzieć „Lubię moje przedszkole!". Nasi Absolwenci to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata i przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę.

Rok szkolny 2024 / 2025

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2024/2025 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy "Świat pełen żywiołów", za którym to hasłem kryją się treści edukacji przyrodniczej oraz kształtowanie postawy proekologicznej.

Skoncentrowanie się na tym obszarze we wszystkich grupach przedszkolnych pozostaje w ścisłym związku zarówno z podstawą programową wychowania przedszkolnego, filozofią Kangurowego Przedszkola, jak i aktualną potrzebą przekazywania dzieciom wiedzy, kształtowania postawy i nawyków związanych z dbaniem o naszą planetę i odpowiedzialnością za jej przyszłość.

Przez cały rok będziemy rozbudzać nasze zaciekawienie światem przyrody, fascynację jego pięknem i różnorodnością, a poprzez obserwacje i doświadczenia będziemy się starali zrozumieć związki i zależności w nim występujące. Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą w czasie wycieczek i spacerów będziemy zastanawiać się, jak można o nią dbać i dlaczego należy to robić. Podczas zajęć terenowych z książeczką "Rok w podgórkowym lesie" będziemy przemierzać nasz las wzdłuż i wszerz, zgłębiając jego tajemnice.

Weźmiemy udział w rozmaitych akcjach, których nadrzędnym celem będzie pokazanie, że bardzo proste czynności (jak np. zbieranie baterii, oszczędzanie papieru, segregowanie śmieci czy zakręcanie wody podczas mycia zębów) mogą mieć duży wpływ na środowisko, w którym żyjemy. W tym roku nie zabraknie również spotkań z ekspertami, którzy przybliżą nam świat flory i fauny; warsztatów podczas, których będziemy eksperymentować, odkrywać, doświadczać i sprawdzać oraz innych zajęć pełnych treści przyrodniczych.

Każdy miesiąc będzie bogaty w zabawy, atrakcje i aktywności, dzięki którym lepiej poznamy świat pełen żywiołów.

 

 

GRUDZIEŃ - Żywioł: ogień

Nadszedł grudzień – miesiąc, który kojarzy się z zapachem pomarańczy i cynamonu, ze smakiem pierników, a także z ubieraniem choinki i prezentami. To również czas, kiedy w szczególny sposób jesteśmy blisko, ciepło myślimy o innych, staramy się zrobić przyjemność tym, których kochamy i pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia a czasami po prostu tylko dobrego słowa.

Grudzień, pomimo chłodu na zewnątrz i mroźnej pogody, kojarzy nam się z ciepłem. Nikogo zatem nie zdziwi fakt, że w tym miesiącu chcemy bliżej przyjrzeć się żywiołowi ognia. Zaczniemy od bardzo dosłownego rozumienia tego pojęcia – skąd wziął się ogień? Dlaczego, choć niebezpieczny, jest ludziom potrzebny? W jaki sposób można go rozniecić? Następnie zajmiemy się bardziej metaforyczną stroną ognia – mówiąc o ognisku domowym, rodzinnym cieple, gorącym sercu i wreszcie... zimnych ogniach.


Nawiązując do tegorocznego celu strategicznego, postaramy się, aby wykonywane przez nas ozdoby choinkowe były w 100% ekologiczne. Co to znaczy? Inspiracją staną się rzeczy z pozoru „niepotrzebne” – kawałki sznurka, rolki po papierze toaletowym, puste opakowania, zakrętki, a także skarby znalezione podczas spaceru – gałązki, kamyki, szyszki… Postaramy się także „dać drugie życie” zabawkom, które z jakiegoś powodu przestały spełniać swoją rolę. Jak myślicie, do czego mogą przydać się zdekompletowane puzzle, wypisane flamastry albo pudełko po farbkach?

twórcze przedszkole - co to znaczy?

Filozofia Kangurowego Przedszkola opiera się na założeniach psychopedagogiki kreatywności, których celem jest wspieranie twórczego rozwoju dzieci. Codziennie wspieramy i stymulujemy dziecięcą ciekawość świata, zadziwienie otoczeniem bliższym i dalszym, aktywność w szukaniu rozwiązań dziecięcych problemów oraz odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań. Doceniamy indywidualność, ale uczymy jak współpracować, pomagać innym i korzystać z pomocy.

Niezwykle istotną sprawą, do której przywiązujemy szczególną wagę, jest kontakt między nauczycielem a dzieckiem. Kangurowi nauczyciele inspirują, wspierają dzieci swoją wiedzą, ale nie podają jej na tacy, nie podpowiadają rozwiązań. Lubią podejmować nowe wyzwania, szukać ciekawych metod i pomysłów, aktywizować dzieci do działania. Są uważnymi partnerami dzieci – umieją słuchać, potrafią rozmawiać z dziećmi, ale także bawić się i śmiać razem z nimi.

Podczas przedszkolnego dnia dzieci nie tylko uczą i bawią się twórczo, ale trenują zachowania społeczne i komunikacyjne, z każdym kolejnym tygodniem tworzą coraz bardziej zgrany zespół. Bo własnie w warunkach przyjaznych, znanych i bezpiecznych najłatwiej jest myśleć twórczo.

dowiedz się więcej o twórczej edukacji

metody pracy w przedszkolu

Podczas codziennych zajęć programowych Kangurowe Przedszkolaki poznają otaczający świat na różne sposoby! W naszym przedszkolu każdy miesiąc, tydzień i dzień ma swoją tematykę związaną z ważnymi dla dzieci treściami edukacyjnymi. Wykorzystując sprawdzone pomysły na twórcze ćwiczenia i zabawy zachęcamy dzieci do myślenia. Posługując się autorskimi metodami realizujemy Podstawę Programową Nauczania Przedszkolnego.

W naszym przedszkolu realizujemy koncepcję pracy zakładającą wszechstronny rozwój dzieci w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Naszym celem jest pobudzanie, wzmacnianie i rozwijanie indywidualnych predyspozycji dzieci. Podkreślając ich mocne strony i wykorzystując naturalny potencjał wynikający z chęci poznawania świata, budujemy wewnętrzną motywację do nauki.

Dziecko poznaje świat i uczy się poprzez działanie, dlatego decydującą rolę odgrywa jego własna aktywność. W naszej pracy wykorzystujemy metody aktywizujące - zachęcające do samodzielności, odkrywania, doświadczania, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Dobierając metody pracy kładziemy nacisk na umiejętność podejmowania współpracy z rówieśniakmi, komunikacji, wykonywania zadań w zespołach, a także budowania relacji, kształtowania empatii, wrażliwości na innych i akceptacji różnorodności - wszystko po to, aby umożliwić rozwój nie tylko w zakresie umiejętności poznawczych, ale także społecznych i emocjonalnych.

Metoda Dobrego Startu

Od grupy 4latków, raz w tygodniu prowadzimy zajęcia MDS, które nazywane przez dzieci są „Zajęciami Wzorkowymi“. Głównym celem [...]

przeczytaj więcej

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Metoda ta wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka [...]

przeczytaj więcej

Praca Metodą Projektu

W trakcie projektu badawczego dzieci mają szansę na samodzielne zgłębianie interesującego i ważnego dla nich tematu. Wykorzystując wrodzoną [...]

przeczytaj więcej

jak wygląda dzień w przedszkolu?

7.30 – Zabawa dowolna na dzień dobry

9.00 – Poranek tematyczny

9.30 – Śniadanie

10.00 – Zajęcia rozwijające

11.00 – Zajęcia programowe

12.00 – Spacer

13.00 – Obiad

13.30 – Odpoczynek

14.00 – Zabawa dowolna

14.30 – Zajęcia rozwijające

15.00 – Podwieczorek

15.30 – Zabawa dowolna w sali lub ogrodzie przedszkolnym

17.30 – Do zobaczenia jutro!

Aktualne harmonogramy poszczególnych grup wiekowych są dostępne po zalogowaniu do strefy rodzica.

poznaj więcej szczegółów o dniu w przedszkolu

przedszkole w pięknej okolicy

Kangurowe Przedszkole 3 położone jest w wyjątkowo malowniczej okolicy - w bezpośrednim sąsiedztwie Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Z dala od zgiełku jednak cały czas w obrębie miasta Krakowa.

W naszym przedszkolu od rana można posłuchać śpiewu ptaków, czasem dostrzec sarenkę lub pozostawione przez nią ślady. Wiosną, w ogrodzie Przedszkolaki pielęgnują rabatki z kwiatami, latem zrywają truskawki i samodzielnie wyhodowane warzywa, a zimą dokarmiają ptaki. Za płotem jest mnóstwo drzew, z których jesienią spadają kolorowe liście, tworząc wręcz czarodziejski dywan.

Bliskość rezerwatu przyrody stwarza doskonałe warunki do podglądania i poznawania przyrody z bliska – przez całoroczną obserwację roślin i zwierząt. Spacerujemy codziennie po leśnych ścieżkach - tych wyznaczonych przez szlak przyrodniczy z tablicami informującymi o zwyczajach zwierząt, a także po tych, które sami odkrywamy, pełnych szyszek i patyków w niezwykłych kształtach.

KANGUROWE PRZEDSZKOLE
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków

zapraszamy na wycieczkę po okolicy