Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności | Jak wyłączyć ciasteczka

AKCEPTUJĘ
×
wracam na start
bieżący program przedszkola dlaczego nasze przedszkole jest twórcze? metody jakimi pracujemy jak wygląda nasz dzień? kangurowa okolica organ prowadzący zdrowe żywienie zapisy do przedszkola praca i staż kontakt

kangurowe przedszkole

hofmana

Witamy w Kangurowym Przedszkolu
przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra łącząca kompetencje zawodowe z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci, rodzice, jak i kadra mogą powiedzieć „Lubię moje przedszkole!". Nasi Absolwenci to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata i przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę.

KWIECIEŃ – Porusz głową

Jak widać wokół, nadeszła wiosna! I to jaka:-) Podczas spacerów dostrzec  możemy nie tylko pączkujące, ale nawet kwitnące już drzewa, możemy usłyszeć śpiew naszych ptasich przyjaciół, a w przedszkolnym ogrodzie i w ogrodach sąsiadów na Hofmana możemy wypatrywać kolorowych krokusów, żonkili i zachwycających nas nieodmiennie co roku magnolii.

Kwiecień – oznacza też dla nas szczególnie intensywną gimnastykę umysłów. Na twórcze myślenie w naszym przedszkolu dobry czas jest zawsze – to jasne jak wiosenne słońce:-). Ale rozpoczynająca się pora roku podsuwa mnóstwo nowych tematów, którymi można się zainspirować naukowo i badawczo, bo: Ile ziemi jest na Ziemi? Co w ziemi można znaleźć wiosną i co można w niej „schować”? Które „chowanie” przynosi przyrodzie i nam samym zyski, a które może być fatalne w skutkach… Czego wiosną przybywa a czego ubywa? Co rozwija się szybciej a co wolniej i od czego to tempo zależy? Pytania same rodzą się w głowach, dlatego kwiecień to dla nas również miesiąc rozpoczęcia kolejnych projektów badawczych, podczas których będziemy zgłębiać interesujące nas tematy, demokratycznie wybrane drogą głosowań. Jak zwykle podczas naukowych dociekań czeka nas wiele wycieczek, wizyt ekspertów oraz eksperymentów, a wszystko po to, by rozwiązać wybrane problemy badawcze i zweryfikować stawiane przez nas hipotezy.
Serdecznie zachęcamy Państwa do wspólnej badawczej przygody poprzez włączenie się do działań projektowych. Każda rada i inspiracja jest dla nas cenna!

ROK SZKOLNY 2023/24

W roku szkolnym 2023/2024 czeka nas wiele wrażeń, które połączy idea „CIAŁO W RUCHU”. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w poszczególnych grupach oraz podczas różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

Dzieci, z natury swej aktywne, poprzez ruch badają i poznają świat, zdobywają wiedzę i nawiązują kontakty, doświadczają swojej mocy i sprawdzają własne możliwości. Ruch i związane z nim działanie mają zatem fundamentalne znaczenie nie tylko w tzw. profilaktyce zdrowotnej, ale również, co może mniej oczywiste na pierwszy rzut oka, w stymulowaniu myślenia, budowaniu więzi i poczucia własnej wartości. Różnorodne aktywności ruchowe oprócz rozwijania sprawności fizycznej umożliwiają odkrywanie preferowanej przez każde dziecko formy wyrażania siebie (w wyzwaniach sportowych, w tańcu, w plastyce i rękodziele, w majsterkowaniu, w improwizacjach teatralnych...). Pomagają także rozwijać tak wne w życiu cechy jak: samodzielność, odwaga, wytrwałość, gotowość do współpracy i pomagania innym, umiejętność radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi rywalizacji.

W ciągu całego roku, dbając o wszechstronny rozwój ruchowy, skupimy się zarówno na motoryce dużej i motoryce małej, jak i na samodzielności. Stymulowanie tych obszarów będziemy realizować w codziennej pracy przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne programowe i zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności; w trakcie pracy metodą projektów badawczych, Ruchu Rozwijającego oraz Metody Dobrego Startu; a także w czasie regularnych spacerów, zabaw w ogrodzie, czy na pobliskich placach zabaw. Planowane dla każdej z grup dalsze wyprawy i wycieczki również świetnie się wpiszą w nasze tegoroczne ruchowe wyczyny. Nie sposób nie wspomnieć jeszcze o zabawie dowolnej inicjowanej przez same dzieci, wspólnych posiłkach, czy szeregu czynności tzw. samoobsługowych, ćwiczonych przez dzieci w wielu momentach dnia – wszystkie one mają kapitalne znaczenie dla rozwoju sprawności i samodzielności dzieci. Wisienką na torcie będą - jak co roku - różnorodne warsztaty i ogólnoprzedszkolne akcje specjalne, w których, mamy nadzieję, i Państwo będą nam towarzyszyć.

Zapraszamy zatem do wspólnego doświadczania i cieszenia się ROKIEM PEŁNYM RUCHU w Kangurowym Przedszkolu!

twórcze przedszkole - co to znaczy?

Filozofia Kangurowego Przedszkola opiera się na założeniach psychopedagogiki kreatywności, których celem jest wspieranie twórczego rozwoju dzieci. Codziennie – i niemal przy każdej okazji – stymulujemy dziecięcą ciekawość świata, zadziwienie otoczeniem bliższym i dalszym, aktywność w szukaniu rozwiązań dziecięcych problemów oraz w szukaniu odpowiedzi na pytania spontanicznie stawiane przez dzieci. Doceniamy indywidualność, ale uczymy jak współpracować, pomagać innym i korzystać z pomocy.

Niezwykle istotną sprawą, do której przywiązujemy szczególną wagę, jest kontakt między nauczycielem a dzieckiem. Kangurowi nauczyciele inspirują, wspierają dzieci swoją wiedzą, ale nie podają jej na tacy, nie podpowiadają rozwiązań. Lubią podejmować nowe wyzwania, szukać ciekawych metod i pomysłów, inspirować dzieci do działania; mają własne pasje, którymi chętnie się dzielą. Są uważnymi partnerami – umieją słuchać, potrafią rozmawiać, ale także bawić się i śmiać razem z z dziećmi.

Podczas przedszkolnego dnia dzieci nie tylko uczą i bawią się twórczo, ale trenują zachowania społeczne i komunikacyjne, z każdym kolejnym tygodniem tworząc coraz bardziej zgrany zespół. Bo właśnie w warunkach przyjaznych, znanych i bezpiecznych najłatwiej jest myśleć twórczo.

dowiedz się więcej o twórczej edukacji

metody pracy w przedszkolu

Podczas codziennych zajęć programowych Kangurowe Przedszkolaki poznają otaczający świat na różne sposoby! W naszym przedszkolu każdy miesiąc, tydzień i dzień ma swoją tematykę związaną z ważnymi dla dzieci treściami edukacyjnymi. Wykorzystując sprawdzone pomysły na twórcze ćwiczenia i zabawy zachęcamy dzieci do myślenia. Posługując się autorskimi metodami realizujemy Podstawę Programową Nauczania Przedszkolnego.

W naszym przedszkolu realizujemy koncepcję pracy zakładającą wszechstronny rozwój dzieci w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Naszym celem jest pobudzanie, wzmacnianie i rozwijanie indywidualnych predyspozycji dzieci. Podkreślając ich mocne strony i wykorzystując naturalny potencjał wynikający z chęci poznawania świata, budujemy wewnętrzną motywację do nauki.

Dziecko poznaje świat i uczy się poprzez działanie, dlatego decydującą rolę odgrywa jego własna aktywność. W naszej pracy wykorzystujemy metody aktywizujące - zachęcające do samodzielności, odkrywania, doświadczania, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Dobierając metody pracy kładziemy nacisk na umiejętność podejmowania współpracy z rówieśniakmi, komunikacji, wykonywania zadań w zespołach, a także budowania relacji, kształtowania empatii, wrażliwości na innych i akceptacji różnorodności - wszystko to, aby umożliwić rozwój nie tylko w zakresie umiejętności poznawczych, ale także społecznych i emocjonalnych.

Metoda Dobrego Startu

Od grupy 4latków, raz w tygodniu prowadzimy zajęcia MDS, które nazywane przez dzieci są „Zajęciami Wzorkowymi“. Głównym celem [...]

przeczytaj więcej

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Metoda ta wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka [...]

przeczytaj więcej

Praca Metodą Projektu

Projekty badawcze to jedna z naszych ukochanych metod pracy (...)

 

przeczytaj więcej

jak wygląda dzień w przedszkolu?

7.30 – Zabawa dowolna na dzień dobry

9.00 – Poranek tematyczny i zajęcia rozwijające zdolności 

9.30 – Śniadanie

10.00 – Zajęcia programowe

10.45 – Spacer

12:15 – Obiad

13.00 – Odpoczynek

14.15 – Zajęcia rozwijające

14.45 – Podwieczorek

15.00 – Zabawa dowolna w sali lub ogrodzie przedszkolnym

17.30 – Do zobaczenia jutro!

poznaj więcej szczegółów o dniu w przedszkolu

przedszkole w pięknej okolicy

Kangurowe Przedszkole 1 położone jest w wyjątkowym miejscu – z jednej strony niemal w sercu Krakowa  – z okien jednej z sal widać wieże Kościoła Mariackiego, kilka przystanków autobusowych dzieli nas od Rynku Głównego, licznych Muzeów i Teatru Groteska; z drugiej jesteśmy dosłownie o krok od leśnych zakamarków Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Tereny i obiekty rekreacyjne, takie jak Błonia, Park Jordana, Halę 100-lecia Cracovii, wały Rudawy ze śladami bytowania bobrów mamy niemal na wyciągnięcie ręki i nierzadko – stosownie do poruszanych na zajęciach zagadnień – kierujemy tam właśnie nasze kroki.  Nic jednak nie zastąpi nam lasu – miejsca regularnych codziennych spacerów a czasem także dalekich wypraw...  aż do Bieguna Północnego:-), by odkrywać nowe miejsca, cieszyć się ruchem, bliskością przyrody, siłą wyobraźni, która w tym właśnie miejscu pozwala nam szukać śladów krasnoludków, pozwala w wielkim powalanym drzewie dojrzeć drakkar wikingów, a w innym zaprzyjaźnionego dinozaura…

KANGUROWE PRZEDSZKOLE
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków

zapraszamy na wycieczkę po okolicy