Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności | Jak wyłączyć ciasteczka

AKCEPTUJĘ
×
wracam na start
bieżący program przedszkola dlaczego nasze przedszkole jest twórcze? metody jakimi pracujemy jak wygląda nasz dzień? kangurowa okolica organ prowadzący zdrowe żywienie zapisy do przedszkola praca i staż kontakt

kangurowe przedszkole

olszańska

Witamy w Kangurowym Przedszkolu
przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra łącząca kompetencje zawodowe z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci, rodzice, jak i kadra mogą powiedzieć „Lubię moje przedszkole!". Nasi Absolwenci to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata i przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę.

ROK 2023/2024 - CIAŁO W RUCH

W roku szkolnym 2023 / 2024 czeka nas wiele wrażeń pod hasłem „CIAŁO W RUCHU”. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupie oraz podczas różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

Dzieci, z natury swej aktywne, poprzez ruch badają i poznają świat, zdobywają wiedzę i nawiązują kontakty, doświadczają swojej mocy i sprawdzają własne możliwości. Ruch i związane z nim działanie mają zatem fundamentalne znaczenie nie tylko w tzw. profilaktyce zdrowotnej, ale również, co może mniej oczywiste na pierwszy rzut oka, w stymulowaniu myślenia, budowaniu więzi i poczucia własnej wartości. Różnorodne aktywności ruchowe oprócz usprawniania motorycznego umożliwiają odnalezienie preferowanej formy wyrażania siebie (sport, taniec, prace plastyczne, majsterkowanie, teatr...) a także pomagają rozwijać takie cechy jak: samodzielność, odwaga, wytrwałość, gotowość do współpracy i pomagania innym, umiejętność radzenia sobie z porażką.

W ciągu całego roku, dbając o wszechstronny rozwój ruchowy skupimy się zarówno na motoryce dużej, motoryce małej, jak i samodzielności. Stymulowanie tych obszarów ma szansę być realizowane w pracy przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne programowe i dodatkowe, w trakcie pracy metodą projektów badawczych, Ruchu Rozwijającego czy Metody Dobrego Startu, a także codzienne spacery i zabawy na placu zabaw oraz dalsze wyprawy i wycieczki. Ogromne znaczenie dla rozwoju w tym obszarze mają również zabawa dowolna inicjowana przez same dzieci, wspólne posiłki a także różnorodne warszaty i akcje specjalne.

Zapraszamy zatem na ROK PEŁEN RUCHU w Kangurowym Przedszkolu!

 

KWIECIEŃ – Porusz głową

Jak widać wokół, nadeszła wiosna! Podczas spacerów dostrzec już możemy pączkujące drzewa, usłyszeć wesoły śpiew naszych ptasich przyjaciół, a w przedszkolnym ogródku wypatrywać kolorowych krokusów i żonkili.

Rozpoczął się kwiecień – a to oznacza, że czas na gimnastykę naszych głów. Na twórcze myślenie w naszym przedszkolu dobry czas jest zawsze – nie tylko podczas zajęć, ale i spacerów, zabawy, śniadania czy obiadu. A rozpoczynająca się pora roku daje mnóstwo tematów, którymi można się twórczo zainspirować – by badać, dociekać, dokonywać skojarzeń czy szukać podobieństw, zamieniać w coś innego, szukać nowych rozwiązań, uruchamiać wyobraźnię, zadawać pytania...

Kwiecień to dla nas również miesiąc rozpoczęcia kolejnych projektów badawczych, podczas których będziemy mieć okazję żeby bliżej przyjrzeć się interesującym nas tematom. Jak zwykle podczas projektów czeka nas wiele wycieczek, wizyt ekspertów oraz eksperymentów, a wszystko po to, by odpowiedzieć na nurtujące nas pytania i zweryfikować stawiane przez nas hipotezy.
Serdecznie zachęcamy Państwa do wspólnej "gimnastyki naszych głów" poprzez włączenie się do projektów badawczych. Każda rada i inspiracja jest dla nas cenna!

twórcze przedszkole - co to znaczy?

Filozofia Kangurowego Przedszkola opiera się na założeniach psychopedagogiki kreatywności, których celem jest wspieranie twórczego rozwoju dzieci. Codziennie wspieramy i stymulujemy dziecięcą ciekawość świata, zadziwienie otoczeniem bliższym i dalszym, aktywność w szukaniu rozwiązań dziecięcych problemów oraz odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań. Doceniamy indywidualność, ale uczymy jak współpracować, pomagać innym i korzystać z pomocy.

Niezwykle istotną sprawą, do której przywiązujemy szczególną wagę, jest kontakt między nauczycielem a dzieckiem. Kangurowi nauczyciele inspirują, wspierają dzieci swoją wiedzą, ale nie podają jej na tacy, nie podpowiadają rozwiązań. Lubią podejmować nowe wyzwania, szukać ciekawych metod i pomysłów, aktywizować dzieci do działania. Są uważnymi partnerami dzieci – umieją słuchać, potrafią rozmawiać z dziećmi, ale także bawić się i śmiać razem z nimi.

Podczas przedszkolnego dnia dzieci nie tylko uczą i bawią się twórczo, ale trenują zachowania społeczne i komunikacyjne, z każdym kolejnym tygodniem tworzą coraz bardziej zgrany zespół. Bo własnie w warunkach przyjaznych, znanych i bezpiecznych najłatwiej jest myśleć twórczo.

dowiedz się więcej o twórczej edukacji

metody pracy w przedszkolu

Podczas codziennych zajęć programowych Kangurowe Przedszkolaki poznają otaczający świat na różne sposoby! W naszym przedszkolu każdy miesiąc, tydzień i dzień ma swoją tematykę związaną z ważnymi dla dzieci treściami edukacyjnymi. Wykorzystując sprawdzone pomysły na twórcze ćwiczenia i zabawy zachęcamy dzieci do myślenia. Posługując się autorskimi metodami realizujemy Podstawę Programową Nauczania Przedszkolnego.

W naszym przedszkolu realizujemy koncepcję pracy zakładającą wszechstronny rozwój dzieci w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Naszym celem jest pobudzanie, wzmacnianie i rozwijanie indywidualnych predyspozycji dzieci. Podkreślając ich mocne strony i wykorzystując naturalny potencjał wynikający z chęci poznawania świata, budujemy wewnętrzną motywację do nauki.

Dziecko poznaje świat i uczy się poprzez działanie, dlatego decydującą rolę odgrywa jego własna aktywność. W naszej pracy wykorzystujemy metody aktywizujące - zachęcające do samodzielności, odkrywania, doświadczania, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Dobierając metody pracy kładziemy nacisk na umiejętność podejmowania współpracy z rówieśniakmi, komunikacji, wykonywania zadań w zespołach, a także budowania relacji, kształtowania empatii, wrażliwości na innych i akceptacji różnorodności - wszystko to, aby umożliwić rozwój nie tylko w zakresie umiejętności poznawczych, ale także społecznych i emocjonalnych.

Metoda Dobrego Startu

Od grupy 4latków, raz w tygodniu prowadzimy zajęcia MDS, które nazywane przez dzieci są „Zajęciami Wzorkowymi“. Głównym celem [...]

przeczytaj więcej

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Metoda ta wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka [...]

przeczytaj więcej

Praca Metodą Projektu

W trakcie projektu badawczego dzieci mają szansę na samodzielne zgłębianie interesującego i ważnego dla nich tematu. Wykorzystując wrodzoną [...]

przeczytaj więcej

jak wygląda dzień w przedszkolu?

7.30 – Zabawa dowolna na dzień dobry

8.30 – Śniadanie domowe dla chętnych

9.00 - Poranek tematyczny i zajęcia rozwijające zainteresowania

od 9.30 – II Śniadanie

od 10:30 – Zajęcia programowe

od 11.30 – Spacer

od 12.30 – Obiad

13.00/ 14.00 – Odpoczynek

14.00 – Zabawa dowolna/ zajęcia rozwijające zainteresowania

od 14.30 – Podwieczorek

15.00/ 16.00 – Zabawa dowolna w sali lub ogrodzie przedszkolnym

17.30 – Do zobaczenia jutro!

 

Szczegółowy harmonogram dla każdej grupy znajduje się w strefie Rodzica - zapraszamy

poznaj więcej szczegółów o dniu w przedszkolu

przedszkole w spokojnym centrum miasta

Kangurowe Przedszkole 2 znajduje się przy ulicy Olszanskiej w Krakowie. Jesteśmy w centrum miasta, a jednocześnie w zacisznej i zielonej okolicy\. Mamy blisko nad Białuchę i do Ogrodu Botanicznego, do Rynku tylko trzy przystanki!

Codziennie spędzamy czas w naszym przestronnym, w dużym ogrodzie, lub wyruszamy na spacery. Poznawajemy zakamarki i tajemnice najbliższej okolicy – spacerujemy ulicami: Olszańska, Bema, Bandurskiego, Orląt Lwowskich. Odkrywamy uroki dalszej okolicy - wędrując nad Białuchę i tereny działkowe. Korzystamy z zaprzyjaźnionych atrakcyjnych i bezpiecznych placów zabaw (m.in. „Harcówka” przy Młodzieżowym Domy Kultury oraz plac zabaw przy ul. Zaleskiego). Poszukujemy oznak zmieniających się pór roku i podziwiamy okoliczne zabytki kultury – wybieramy się wtedy w okolice Cmentarza Rakowickiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

KANGUROWE PRZEDSZKOLE
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków

zapraszamy na wycieczkę po okolicy